THE DEFINITIVE GUIDE TO GENITAL SIğIL KRIYOTERAPI

The Definitive Guide to genital siğil kriyoterapi

The Definitive Guide to genital siğil kriyoterapi

Blog Article

Dış gebelik, döllenmiş bir yumurta yolculuğu sırasında daha fazla gelişmesi için uygun olmayan bir yere yuva yaptığında meydana gelir.

Bulantılar daha şiddetli ise, beslenmeyi bozuyor ve aşırı kilo kaybına neden oluyorsa o zaman bazı ilaçların kullanılması gerekir.

Dış gebelik, birçAlright kadının yaşayabileceği bir durumdur. Bu durum, gebelik sırasında döllenmiş yumurtanın rahim yerine fallop tüplerinde veya başka bir yerde gelişmesi anlamına gelir.

Bunun yanında riskli tabloda olan kadınlar eğer gebe kalırlar ise diğer risk etkenleri bulunmayan kadınlara göre daha sıkı takip altına olacaklardır. Buda daha sık doktor kontrolleri demektir.

Dış gebelik pelvik muayene sırasında belirlenen sorunlar sırasında oluşan şüphe ile kan testi ve ultrason sonuçlarında anlaşılır. Bu bağlamda tek başına pelvik muayene dış gebeliği belirlemeye lawnımcı olmaz.

Dış gebeliğe pek çok etken neden olabilmekte ve pek çAlright belirtisi bulunmaktadır. Bunlardan biri de şiddetli ağrı ve kanamadır.

hem embriyo sağlıklı şekilde burada gelişimini sürdüremez hem de giderek büyüme sergileyeceği için anne adayının hayatını riske sokacak tabloların gelişmesine neden olur. Dış gebelik teşhisi yapıldığında acilen müdahale gerektiren riskli durumlardan birisidir. En kısa sürede gebeliğin sonlandırılması kadının hayatı için altın değerindedir.

Bireyin gösterdiği belirti ve semptomlar esasen kanın nerede toplandığına ve hangi sinirlerin tahriş olduğuna bağlıdır.

Şiddetli kasık ağrısı ve kanama ile karşılaşılan kadınlarda dış gebelik şüphesinin kalkması için bhcg testinin yapılması şarttır.

Dış gebelik sonrası hamileliğe karar verirseniz, doktorunuzla birlikte dış gebelikten sonra gebelik için uygun bir tedavi systemı geliştirebilirsiniz.

Dış hamileliği önlemenin bir yolu yoktur, ancak dış gebelik riskini azaltmanın bazı yolları vardır. Buna göre cinsel lover sayısını sınırlamak ve seks sırasında prezervatif kullanmak, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonları önlemeye ve pelvik inflamatuar hastalık riskini azaltmaya lawnımcı olur. Sigara içiliyorsa özellikle hamile kalmaya çalışmadan önce bırakılmalıdır.

Ruh Hali Değişiklikleri: Kısmen nörotransmiterleri (beyindeki kimyasal haberciler) etkileyen hormonal değişikliklerden dolayı hamilelik sırasında ruh hali değişmesi yaygındır.

5 haftalık dış gebelik semptomları arasında karın ağrısı, vajinal kanama ve omuz ağrısı bulunur. Bu belirtilerin fark edilmesi durumunda acil tıbbi propertyım almak önem taşır.

Normal bir daha fazla bilgi gebelikte embriyo rahim duvarına implantasyon yaptığında etrafını saran bir kese oluşur ve bu kesenin içinde embriyo büyür.

Report this page